Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Dramaturgia kryzysu – kolejna propozycja cyklu wydawniczego Pracowni Dramaturgicznej AST – ukaże się już 20 grudnia 2024 roku. To zapis dwunastu rozmów, które przeprowadziła Martyna Wawrzyniak z osobami praktykującymi dramaturgię: Igą Gańczarczyk, Michałem Kmiecikiem, Agnieszką Jakimiak, Szymonem Adamczakiem, Darią Kubisiak, Martą Keil, Mateuszem Pakułą, Pawłem Sablikiem, Patrycją Kowańską, Romanem Pawłowskim, Hubertem Sulimą, Jolantą Janiczak.
Dramaturgia kryzysu to przegląd funkcjonujących postaw, gestów, metod i narzędzi dramaturgicznych, a także mocny wgląd w sytuację społeczną i ekonomiczną dramaturgów i dramaturżek, która najczęściej niestety sytuuje ich w rejonach prekarycznych. To także zapis wielu emocji i nadziei na zmianę, połączonych z lękami i frustracjami, które wynikają z wciąż niewłaściwego rozpoznania roli i pozycji dramaturga w polskim teatrze.
Piotr Gruszczyński
Autorce udała się rzecz niezwykle trudna: nadała publikacji bardzo uporządkowaną i przejrzystą strukturę, a zarazem uniknęła przykrywania osobowości, dorobku, przekonań rozmówców i rozmówczyń do przyjętych z góry teoretycznych założeń.
Anna R. Burzyńska
Opis pochodzi od wydawy.
Autor postawił sobie za cel umieszczenie twórczości czwórki artystów: Heinera Goebbelsa, Olgi Neuwirth, Andreasa Ammera i Helmuta Oehringa w kontekście – z jednej strony form muzycznych, takich jak teatr muzyczny czy sztuka radiowa, a obszarów performatywnych z drugiej.
Struktura teatru a struktura spektaklu. Wpływ systemu organizacji instytucji na estetykę przedstawienia w wybranych krajach europejskich. Książka ta jest głównie wstępem do refleksji, która – jak nam się wydaje – będzie w najbliższych latach szczególnie ważna.
Zbiór praktycznych spostrzeżeń dla wszystkich, którzy stają przed trudnym zadaniem zapewnienia funduszy i wsparcia dla niezależnych działań artystycznych.