Książka bez czytelników jest jak żółw bez skorupy. Zanim jednak trafi w jego lub jej ręce, przechodzi przez wiele ogniw długiego procesu wydawniczego. O tym, jak to wygląda „od kuchni”, a także o całym zepole osób, dzięki którym możemy cieszyć się fantastycznymi historiami, opowiada Stéphanie Vernet autorka książki Książka. Kto za tym stoi.
Gapiszon, chłopiec w pasiastej czapeczce, był ulubioną postacią Bohdana Butenki.Gapiszon miał jednak wiele imion.Po angielsku nazywał się Scatterbrain, po francusku Nigaudin, po litewsku Pupikas.W tej książce poznacie przygody Zipfelzapfela…Czy domyślacie się, w którym kraju występował pod tym imieniem?
Starożytni Egipcjanie malowali oczy grubą warstwą czarnego proszku, niektórzy rdzenni mieszkańcy Australii dekorują twarze i ciała kolorowymi kropkami i kreskami. Elżbieta I używała białego pudru, a sufrażystki czerwonej szminki.
Kto nigdy nie usypiał dziecka nie wie, jak wielkim bywa to wyzwaniem. Pora spać. Wszyscy układają się w łóżku, tata sięga po książeczkę i zaczyna czytać, wtem…
Podczas spaceru Mały Człowiek spotyka niezwykłą postać, która przedstawia się jako Bóg. Nie przypomina jednak boga, jakiego sobie wyobrażał – nie jest stary, brodaty ani wszechwiedzący. Przeciwnie, jest zabawny, zmiennokształtny i… nie wie nawet, czym jest omlet!
Prosta historia poprowadzona mistrzowską kreską, dzięki której zwykła plama na obrusie nabiera na każdej stronie nowych znaczeń.
Warszawa to miasto pełne zagadek, ukrytych symboli i niesamowitych historii, które tylko czekają, aby je odkryć! Wyrusz z nami na niezwykłą wędrówkę po zakątkach stolicy – miejscach, gdzie historia przeplata się z nowoczesnością, legendy ożywają, a zwyczajne uliczki zamieniają się w pełne przygód ścieżki dla małych odkrywców.
Pamiętacie osobliwe pomysły kaczki-dziwaczki? Spryt i kłamstewka lisa Witalisa czy uczuciowe perypetie żurawia oraz czapli? Wielu z was na pewno odbyło niezapomnianą podróż do magicznej Akademii Pana Kleksa.