Kulturowa historia relacji niesłyszenia i techniki opowiadana jest zazwyczaj wedle utartych i wielokrotnie powtarzanych scenariuszy, w których klarownie rozpisano role wynalazców, producentów i konsumentów. W opowieściach tych osoby niesłyszące – podobnie jak osoby z niepełnosprawnościami w ogóle – nieodmiennie zajmują pozycję konsumentów.
Recenzowana książka to tekst oryginalny i wartościowy, oparty na solidnym, bogatym w informacje materiale empirycznym, a przede wszystkim zawierający niezwykle kompleksową rekonstrukcję procesów tworzenia oraz realizacji polityki kulturalnej w Polsce.
Krajobraz europejskich miast zapełnił się pomnikami, muzeami, tablicami pamiątkowymi, instalacjami artystycznymi, których celem jest przypominanie o historii. Niejednokrotnie forma upamiętniania staje się powodem do dyskusji czy punktem zapalnym.
Michał Masłowski (ur. 1944), polonista, teatrolog, antropolog kultury, profesor Sorbony, tłumacz ?Dziadów?, znawca i wybitny interpretator dramatu romantycznego (?Dzieje bohatera??, ?Gest, symbol i rytuały polskiego teatru romantycznego?), od ponad trzydziestu lat jest także we Francji katolickim diakonem stałym.
Plik zawiera e-book w formacie PDF. POBIERZ PDF