Książka koncentruje się wokół początków polskiej krytyki teatralnej, związanej z działalnością Towarzystwa Iksów (1815–1819).
W Prozodii zapisanej dla aktorów i lektorów autorka proponuje spójny i przemyślany system notacji warstwy brzmieniowej, a następnie z powodzeniem stosuje go w praktyce, zapisując fragmenty starannie wyselekcjonowanych audiobooków w wykonaniu znakomitych polskich aktorów.
Publikacja ma charakter podręcznika, który można wykorzystać na prowadzonych zajęciach lub warsztatach dotyczących tej tematyki, jak również do nauki samodzielnej.
Drama rozwija się dzięki ludziom, którzy widzą w niej coś więcej niż „odgrywanie scenek”. Każdy praktyk dramy ma swoje ulubione techniki, za pomocą których realizuje zamierzone cele.
Publikacja jest zbiorem różnorodnych technik i scenariuszy dramowych, pochodzących od różnych osób, praktyków stosujących dramę w odmiennym środowisku społeczno-kulturowym.
Jest to zbiór scenariuszy uwzględniający kalendarium roku szkolnego (począwszy od Dnia Chłopaka, Święta Edukacji Narodowej, a skończywszy na Dniu Unii Europejskiej, zakończeniu roku szkolnego i pożegnaniu klas III). Książka pisana lekkim piórem i z poczuciem humoru.
Publikacja podsumowująca projekt pilotażowy badający możliwości współpracy teatru i szkoły.
Publikacja jest pokłosiem konferencji naukowej poświęconej Eurypidesowi, zorganizowanej przez Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, której 3 sesje odbyły się w latach 2016-2018. Praca poddaje naukowej analizie twórczość tego starożytnego dramaturga oraz dokonuje refleksji nad współczesną, artystyczną wizją jego sztuk.