Nowość zdjęcie Teatr Ś/śląski

Teatr Ś/śląski

Wydawnictwo: Biblioteka Śląska

ISBN/ISSN: 978-83-67152-19-8
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 125
Oprawa: miękka
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

2022 rok obfituje w ważne jubileusze: stulecie Biblioteki Śląskiej oraz kilka rocznic w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego (115 lat teatru, 100 lat sceny polskiej, 25 lat Rady Mecenasów Teatru Śląskiego, 5 lat Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański” oraz 5 lat Międzynarodowego Festiwalu Open the Door).

Czytaj więcej

40,00 zł

więcej mniej

Drogi tych dwóch instytucji kultury Samorządu Województwa Śląskiego przeplatają się od dekad. Publikacja Biblioteki Śląskiej o Teatrze – inspirującym, onieśmielającym kolejnymi sukcesami, a jednocześnie bliskim i serdecznym – jest owocem wieloletniej przyjaźni.
Książka przybrała formę historii mówionych, bo najważniejsi okazali się ludzie i ich opowieści. Zaprosiliśmy do rozmów osoby związane z Teatrem Śląskim – jego pracowników i miłośników. Spotkania były okazją do refleksji nad lokalnością i rolą instytucji w tworzeniu kultury regionu. „Ś/śląski” stał się słowem-kluczem wytyczającym namysł nad kolejnymi spektaklami oraz wydarzeniami, w które zaangażowany jest kierowany przez Roberta Talarczyka teatr. „Ś/śląski” okazał się też słowem magicznym, otwierającym naszych rozmówców i pozwalającym im wyjść poza ich publiczny wizerunek po to, by mogli powrócić do wspomnień z dzieciństwa czy podzielić się marzeniami o przyszłości ich miejsca na ziemi.
Publikacja ta jest zaproszeniem do tego, by wspólnie z rozmówcami – m.in. Robertem Talarczykiem, Mirosławem Neinertem, Szczepanem Twardochem, Zbigniewem Rokitą, Grzegorzem Kulikiem i Grażyną Bułką – przeżywać historię tej znamienitej instytucji, razem wzruszać się i zanosić śmiechem.

Klienci kupili również

 • 45,00 zł
  red. Zespół Pracowni Dokumentacji Teatru IT

  45,00 zł
 • 69,00 zł
  New
  Grzegorz Kozak

  Ta książka mogłaby nosić tytuł Człowiek teatru. Tak samo jak napisana przez Zygmunta Hübnera biografia Wojciecha Bogusławskiego i jak nagroda imienia Hübnera, wręczana dziś artystom, którzy mogą być uważani za spadkobierców jego myślenia o teatrze.

  69,00 zł
 • 48,00 zł
  Przemysław Pilarski

  DZIKI WSCHÓD to nieprawdopodobna, lecz do bólu prawdziwa opowieść o krzywdzie i zemście, o nienawiści i o odpuszczeniu, o woli życia i o pogoni za szczęściem; opowieść o Loli, więźniarce Auschwitz -Birkenau, która po wojnie urządziła Niemcom piekło.

  48,00 zł
 • 38,00 zł
  New
  Stanisław Godlewski

  Antologia zawiera 41 krytycznych tekstów o teatrze napisanych w latach 1991–2021, prezentujących różnorodne style i formy pisania o teatrze – znajdą się tutaj recenzje, komentarze, polemiki, analizy i manifesty, w dodatku napisane przez autorki i autorów o wyrazistych stylach pisarskich i różnych światopoglądach.

  38,00 zł