Nowość zdjęcie Towarzyszka broni. Strategie współczesnej polskiej krytyki teatralnej

Towarzyszka broni. Strategie współczesnej polskiej krytyki teatralnej

Wydawnictwo: Liber Pro Arte, Instytut Sztuki PAN

ISBN/ISSN: 978-83-66519-48-0
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 174
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

Autor w swojej książce przygląda się przemianom współczesnej krytyki teatralnej, pokazując jak zmieniały się jej formy, prezentując różne platformy wypowiedzi oraz sylwetki krytyczek i krytyków.

Czytaj więcej

35,00 zł

więcej mniej

Krytyka teatralna nieustannie próbuje uzasadniać sens swojego działania, stara się mieć wpływ na kształt teatru i opinie publiczności, buduje hierarchie i kreuje skandale, aktywnie towarzyszy przemianom estetycznym i instytucjonalnym. Książka Godlewskiego jest autorską próbą analizy strategii współczesnej polskiej krytyki teatralnej – z jednej strony uwikłanej w grę rozmaitych interesów, z drugiej walczącej o własną autonomię.

Klienci kupili również

 • 40,00 zł
  New
  red. Zbigniew Kadłubek, Sara Nowicka, Krystian Wegrzynek

  2022 rok obfituje w ważne jubileusze: stulecie Biblioteki Śląskiej oraz kilka rocznic w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego (115 lat teatru, 100 lat sceny polskiej, 25 lat Rady Mecenasów Teatru Śląskiego, 5 lat Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański” oraz 5 lat Międzynarodowego Festiwalu Open the Door).

  40,00 zł
 • 69,00 zł
  New
  Grzegorz Kozak

  Ta książka mogłaby nosić tytuł Człowiek teatru. Tak samo jak napisana przez Zygmunta Hübnera biografia Wojciecha Bogusławskiego i jak nagroda imienia Hübnera, wręczana dziś artystom, którzy mogą być uważani za spadkobierców jego myślenia o teatrze.

  69,00 zł
 • 45,00 zł
  red. Zespół Pracowni Dokumentacji Teatru IT

  45,00 zł
 • 38,00 zł
  New
  Stanisław Godlewski

  Antologia zawiera 41 krytycznych tekstów o teatrze napisanych w latach 1991–2021, prezentujących różnorodne style i formy pisania o teatrze – znajdą się tutaj recenzje, komentarze, polemiki, analizy i manifesty, w dodatku napisane przez autorki i autorów o wyrazistych stylach pisarskich i różnych światopoglądach.

  38,00 zł