Książka TWÓRCZY PROCES REŻYSERII. Jak pracowałam z teatrem studyjnym jest skierowana do pedagogów i słuchaczy różnych typów szkół teatralnych, kursów i warsztatów reżyserii oraz do młodych reżyserów; także do pedagogów i instruktorów teatralnych pracujących z amatorami.
Wydana po angielsku w roku 2015 książka Dominiki Laster to jedna z najważniejszych publikacji poświęconych twórczości Jerzego Grotowskiego, jakie ukazały się w ostatnich latach.
Książka, prezentując różnorodne głosy twórczych kobiet w kinie i podejmowaną przez nie refleksję, podkreśla ich obecność i znaczenie w historii myśli filmowej.
Wykład wygłoszony podczas uroczystości nadania honoris causa Małgorzacie Szczęśniak i Krzysztofowi Warlikowskiemu 3 października 2022 roku w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
Pierwsza autorska wykładnia pracy prof. Krystiana Lupy w wydawnictwie AST!
Pierwsze od wielu lat szerokie kompendium wiedzy na temat dokonań Józefa Szajny – malarza, scenografa, reżysera, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Ta książka mogłaby nosić tytuł Człowiek teatru. Tak samo jak napisana przez Zygmunta Hübnera biografia Wojciecha Bogusławskiego i jak nagroda imienia Hübnera, wręczana dziś artystom, którzy mogą być uważani za spadkobierców jego myślenia o teatrze.
Monolog praktyka, mającego za sobą 80 lat oglądania teatru i ponad 70 lat pracy w nim, gorliwego teatromana, pedagoga, entuzjasty teatru dzisiejszego – oryginalny podręcznik reżyserowania.