Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
'Mapa teatru publicznego' to 128 not o aktualnej kondycji polskich teatrów - instytucji kultury, dla których organizatorem jest samorząd wojewódzki lub miejski oraz/albo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Określają one ich stan w jubileuszowym dla polskiego teatru roku 2015. Pisane przez recenzentów żywo uczestniczących w życiu teatralnym uwzględniają co najmniej kilka ostatnich lat, czasem sięgają głębiej w przeszłość, próbując ustalić dominujący repertuar sceny lub styl inscenizacji. Obejmują uwagą także działalność edukacyjną teatrów, objazdy, występy na festiwalach czy ich organizację. Wzbogacone zdjęciami teatralnych budynków i przedstawień, a także informacjami o aktualnej dyrekcji, wysokości dotacji, liczbie premier, widzów i granych spektakli, obrazują stan polskiego gospodarstwa teatralnego w 250 lat od jego powstania i w ćwierć wieku po ustrojowej transformacji.
„To się naprawdę nie wydarzyło / nie ma takiej wsi na mapie / jak nasza / w ogóle nie ma takich / ludzi jak my”
„Gotki” Artura Pałygi rozgrywają się współcześnie, na polskiej wsi o znaczącej nazwie Męcz, w domu umierającej Stanisławy, którą opiekuje się niemłoda już córka Lutka.
Monograficzny album fotografii teatralnej Magdy Hueckel. Najważniejsze spektakle polskiego teatru ostatnich lat w autorskiej narracji fotografki i kuratora. Album mówi tyleż o języku współczesnego teatru, co o współczesnej kulturze.