Publiczność (z)wymyślana. Relacje widz-scena we współczesnej praktyce...

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

ISBN/ISSN: 978-83-7188-308-8
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 263

15,00 zł

więcej mniej

Specyfika i wyjątkowość teatru na tle innych sztuk przedstawiających polega na tym, że zarówno wytwarzanie, jak i odbiór znaczeń dokonują się w tym samym czasie. Widzowie i aktorzy do ostatniej sekundy dzielą tę samą przestrzeń i czas, współuczestniczą w procesie artystycznym, wzajemnie na siebie oddziałując. Dzięki temu jedynie w teatrze odbiorcy mają szansę bezpośrednio zobaczyć proces artystyczny, w którym sami uczestniczą. Mogą poznać strategie produkcji artefaktu i poddać pod rozwagę własny w niej udział. (fragment Wstępu)

Źródło: www.akademicka.pl

Klienci kupili również

  • 50,00 zł
    Dorota Sajewska

    Punktem wyjścia do cyklu opowieści o teatrze Wielkiej Wojny są uwikłane w wydarzenia geopolityczne biografie intelektualistów, artystów, żołnierzy i rewolucjonistów.

    50,00 zł
  • 25,00 zł

    Nowe biografie to czwarty już tom zbiorowy w serii Nowe Historie, tym razem poświęcony biografistyce – tej pielęgnowanej, ale i zaniedbywanej przez historyków teatru oraz tej uprawianej i wykorzystywanej przez twórców teatralnych. 

    25,00 zł
  • 20,00 zł

    Struktura teatru a struktura spektaklu. Wpływ systemu organizacji instytucji na estetykę przedstawienia w wybranych krajach europejskich. Książka ta jest głównie wstępem do refleksji, która – jak nam się wydaje – będzie w najbliższych latach szczególnie ważna.

    20,00 zł
  • 30,00 zł

    Drugi tom z serii Nowe Historie podejmuje refleksję  nad faktami w dyskursie historycznoteatralnym, a także w domenie samego teatru rozumianego jako sztuka i jako praktyka społeczna, bo tu właśnie pojęcie faktu wydaje się wyjątkowo złożone i otoczone dodatkowymi trudnościami.

    30,00 zł