Performatywność reprezentacji. Widzialne/niewidzialne

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

ISBN/ISSN: 978-83-7638-322-4
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 330

20,00 zł

Zmiana, która nastąpiła w naukach humanistycznych wraz z tak zwanym zwrotem performatywnym, zachęca do ponownego zbadania i redefinicji klasycznego pojęcia "reprezentacji". W tradycyjnym rozumieniu dotyczy ono wytwarzania znaczeń, pojmowanego raczej statycznie niż procesualnie, raczej "czytanego" w poststruktualistycznym paradygmacie lekturowym niż odsłanianego jako performans. Właśnie to przejście od kultury jako tekstu do kultury jako performansu, a w szczególności redefinicji pojęcia "reprezentacji" w ramach nowego paradygmatu metodologicznego, stanowiły punkt wyjścia dla naszej pracy. (Fragment "Wstępu")

Źródło: www.akademicka.pl

Klienci kupili również

 • 40,00 zł
  New
  Katarzyna Słoboda

  Katarzyna Słoboda bada praktyki takich artystek jak Lisa Nelson, Rosalind Crisp, Maria Zimpel, Anna Nowicka i Maria Stokłosa. Ucieleśniona uważność to zwrot ku prymarnej modalności tańca jako osadzonej w ciele wielozmysłowej świadomości i obecności, pozwalający umiejscowić percepcję i recepcję tańca w ciele.

  40,00 zł
 • 49,90 zł
  New
  Annie Ernaux

  Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem?

  49,90 zł
 • 69,99 zł
  Simone de Beauvoir

  69,99 zł
 • 54,90 zł
  New
  Judith Butler

  Uwikłani w płeć to najważniejsza praca w historii intelektualnej ruchu feministycznego. Książka, która w latach 90. XX wieku zapoczątkowała teorię queer, przekształcając całą scenę filozoficznych i feministycznych dyskusji dotyczących kwestii różnicy seksualnej.

  54,90 zł