Gdyby pytanie „czy wiemy już wszystko o Januszu Warmińskim” uznał ktoś za retoryczne, monografia „Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum” wyprowadzi go z błędu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
O jednym z najwybitniejszych polskich dyrektorów teatru i reżyserów pisano już bowiem sporo, ale daleko nie wszystko, a na solidną monografię czekał ów znakomity artysta polskiego teatru długo, nawet zdecydowanie zbyt długo.
Dobrze więc, że nareszcie jest – i to znakomita, ukazująca wszelkie aspekty jego działalności, tak ściśle zrośniętej z teatrem przy ul. Jaracza, jedną z najważniejszych scen Warszawy.
Prof. dr hab. Jarosław Komorowski
Bogato ilustrowany, wnikliwy esej, pokazujący, że grzech stanowi siłę napędową wszystkich głównych postaci szekspirowskich, zarówno w komediach, jak i tragediach.
Książka Twarze nowoczesności: Marivaux – Watteau – Baudelaire – Ibsen – Strindberg – Rimbaud –Wyspiański – Witkacy – Regamey z różnych powodów powstawała przez wiele lat. Stanowi jednak całość o przemyślanym tytule, w którym nieprzypadkowo pojawia się słowo "twarze".
Japoński teatr nowoczesny. Od kabuki do shinpa, czyli kłopoty z realizmem jest kontynuacją trzech wcześniejszych książek (Maska na japońskiej scenie. Od pradziejów do powstania teatru no.
"Powidoki codzienności. Obyczajowość Polaków na progu XXI wieku" to książka nawiązująca do wydanej w 2000 roku Antropologii codzienności. Dziś znika, szczególnie wśród młodszych pokoleń Polaków, udręka szarej codzienności, której kultura popularna nadaje powab czegoś niecodziennego, pożądanego świata spełnień, a nie elementarnych, surowych konieczności.