W książce będącej opowieścią i osobistym podsumowaniem okresu pracy w Teatrze Laboratorium, Teo Spychalski z charakterystycznym dystansem, ale i precyzją opisuje próby do „Ewangelii” i „Apocalypsis cum figuris”, rozwija pogłębione refleksje na temat tego przedstawienia, opisuje narodziny parateatru i swoje poszukiwania w latach siedemdziesiątych.
Pisarz Stanisław Calik i reżyser filmowy Oleg Chorny opowiadają historię najsłynniejszego duetu komediowego międzywojennej Polski – Tońka i Szczepka (Henryk Vogelfänger i Kazimierz Wajda). Zapraszamy Was do Lwowa!
W rozmowie z Piotrem Kłoczowskim Czapski opowiedział swoje życie – wprost i szczerze. Stworzył w ten sposób swoją autobiografię, a także wyrazisty portret epoki i postaci ją zaludniających. Świat... to wyjątkowy zapis uważnego spojrzenia na innych i na siebie – w ostrym świetle, z perspektywy schyłku życia.
Napisana z talentem literackim, żywa opowieść o fenomenie pracowni artystycznych w praskim kompleksie kamienic przy ulicy Inżynierskiej jest zarazem monografią tego miejsca, tutejszego środowiska i jego działań od połowy lat 90. XX wieku.
Album wydany z okazji 100. Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
Ta książka nie jest tylko fascynującą biografią jednego z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów w historii polskiego teatru. To także opowieść o narcyzmie artysty i kosztach, jakie za tę cechę charakteru ponosi on i jego zespół.