Krótka historia teatru w Europie. Tom pierwszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

ISBN/ISSN: 978-83-229-3622-1
Miejsce wydania: Wrocław
Rok wydania: 2018
Format: 200 x 240
Liczba stron: 300
Oprawa: twarda

42,00 zł

więcej mniej

"Pewien student, kiedy zdał już egzamin (chyba na czwórkę?) i nie mógł być podejrzewany o lizusostwo z powodu oceny, odważył się powiedzieć autorowi: "Panie Profesorze, ja nigdy nie przypuszczałem, że historia teatru może być tak ciekawa!". Autor lubił być chwalony, ale miał wątpliwości: czy to historia jest tak ciekawa, czy autora opowiadanie, czy jedno z drugim ożenione? Po wielu latach, kiedy przestał już wykładać, postanowił to sprawdzić, pisząc >>Krótką historię teatru w Europie<< jako książkę do czytania - dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, że historia teatru może być tak ciekawa..."

Józef Kelera

Seria "Dramat - Teatr" pod redakcją Janusza Deglera obejmuje prace poświęcone historii dramatu i teatru polskiego oraz powszechnego, a także szeroko pojętej problematyce teorii sztuki teatralnej i tekstu dramatycznego. Uwzględnia również zagadnienia socjologii teatru, współczesnego życia teatralnego i krytyki teatralnej. Seria ma charakter otwarty i mogą się w niej ukazywać rozprawy nie tylko teatrologów, ale również autorów reprezentujących inne dziedziny nauki.

***

Józef Kelera jest krytykiem teatralnym i literackim, historykiem teatru i literatury, tłumaczem, emerytowanym profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Teatralnych Filii we Wrocławiu, członkiem polskiego PEN Clubu. Dwukrotny laureat Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, a także miesięcznika "Odra" i miasta Wrocławia. Urodzony we Lwowie (1929), od 1946 mieszka we Wrocławiu. Autor monografii "Wrocław teatralny 1945-1980" (1983), tomów rozpraw, szkiców i recenzji: "Kpiarze i moraliści. Szkice o nowej polskiej dramaturgii" (1966), "Pojedynki o teatr" (1969), "Takie były zabawy, spory w one lata" (1972), "Komu warto kibicować" (1978), "Panorama dramatu" (1989). Tłumaczył sztuki Eugne'a Ionesco i Eugne'a Labiche'a.

e-teatr.pl

Klienci kupili również