Nowość zdjęcie Pod białym niebem. Natura przyszłości

Pod białym niebem. Natura przyszłości

Przekład: Jakub Jedliński

Wydawnictwo: Filtry

ISBN/ISSN: 978-83-963911-0-0
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

„Pod białym niebem. Natura przyszłości” Elizabeth Kolbert, laureatki Pulitzera, specjalizującej się w problematyce zmian klimatycznych, to książka poświęcona przyszłości natury, a raczej tego, co z niej zostało po stuleciach wpajanego nam przekonania, że to człowiek jest koroną stworzenia, a dzięki rozwojowi technologii możemy opanować przyrodę i podporządkować ją naszym celom.

Czytaj więcej

49,90 zł

więcej mniej

W XXI wieku widzimy już jasno, że interwencje w ekosystemy pchają nas ku katastrofie: globalne ocieplenie, anomalie pogodowe czy pandemia to najbardziej widoczne z konsekwencji. Pytanie, czy próby naprawiania (czytaj: kolejnego regulowania) wyrządzonych szkód mogą cokolwiek zmienić? Dziennik „The Washington Post” uznał ten tytuł za jedną 10 najważniejszych książek 2021 roku. Na liście książek, które zrobiły na nim największe wrażenie w minionym roku, umieścił ją również Barack Obama.

„Książka Kolbert pokazuje nieoczywiste skutki panowania człowieka nad przyrodą. Czy uda nam się jeszcze powstrzymać katastrofalne konsekwencje globalnego ocieplenia? Zdecydowanie warto”.

prof. dr hab. Szymon Malinowski