Nowość zdjęcie Dialog Puzyny. Ryzyko

Dialog Puzyny. Ryzyko

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

ISBN/ISSN: 978-83-968564-4-9
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 248
Oprawa: miękka

Trzeci zeszyt Dialogu Puzyny poświęcony jest projektom, których rezultaty nie dają się do końca przewidzieć, posunięciom, które do pewnego stopnia opierają się skrupulatnemu planowaniu, logice prostych następstw.

Czytaj więcej

30,00 zł

więcej mniej

Staramy się przyglądać pojęciu ryzyka w różnych znaczeniach i kontekstach, wyznaczyć jego ramy w praktykach instytucjonalnych, artystycznych, tekstowych. Czy ryzyko po prostu istnieje, czy jego charakter jest zawsze relacyjny? Czy opłaca się ryzykować i jak w obrębie praktyk naruszających poczucie bezpieczeństwa manifestują się strategie rynkowe? W zeszycie publikujemy między innymi: dwie sztuki polskie (Michała Kmiecika Prawdziwy norweski black metal oraz Agaty Skrzypek Szkło Nepomucena) i jedną zagraniczną (Elfriede Gerstl Nie jesteś sam), instrukcję obsługi ryzyka przygotowaną przez Mateusza Górniaka oraz eseje: Jana Czaplińskiego o trigger warnings, Katarzyny Trzeciak o strategiach ryzykownych w polskiej prozie najnowszej i Jarka Szubrychta o tym, co nam zostało po black metalu. Czy sami zaryzykowaliśmy? Być może.

Ponadto prezentujemy zwycięski dramat tegorocznej edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – Rohtko Anki Herbut wraz z blokiem poświęconych mu tekstów.

Klienci kupili również