Nowość zdjęcie Mam tak samo jak ty

Mam tak samo jak ty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

ISBN/ISSN: 978-83-08-08131-0
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 187
Oprawa: twarda
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

Doroty Masłowskiej sen o Warszawie, który przyśnić się może każdemu z nas. Mitologia współczesnej Polski w pigułce stolicy. Niekiedy ciężkiej do przełknięcia, niekiedy błogo narkotycznej.

Czytaj więcej

59,90 zł

więcej mniej

Targowiska pulsujące rytmem slowlife, lombardy z dziwnymi bogactwami, Żabka jako metafizyczne centrum polskiego życia. Wycieczki po Lidlach i Rossmannach, przytulny ZUS i Hale Banacha tchnące latami dziewięćdziesiątymi. Biedy i highlife’y.

Autorka odkrywa przed nami swoją Warszawę – Dubaj Północy. Gubi się w podziemnych przejściach, podsłuchuje rozmowy w zbiorkomie, rozmyśla o złudnej wspólnotowości dzisiejszych czasów. A także o nudzie i metanudzie, która bywa najbardziej twórcza. Nie unika punktowania kryzysów i paradoksów, jakimi usiana jest warszawska codzienność. Jednocześnie zachwyca się kalejdoskopem jej odcieni pomiędzy szarością a egzotycznością, ubóstwem a bogactwem, potocznością i niezwykłością.

„Takie jest właśnie życie: piękne, brzydkie, skromne, śmieszne i bardzo straszne”.

Mam tak samo jak ty to zbiór felietonów Masłowskiej pisanych do „Tygodnika Powszechnego” od jesieni 2020 do jesieni 2022.

Książka „Mam tak samo jak ty” – dodatkowe informacje

Dorota Masłowska to jedna z najważniejszych i najbardziej cenionych współczesnych polskich pisarek. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród. Autorka bestsellerowych powieści. Tym razem zaprasza czytelników do spojrzenia na Warszawę z jej perspektywy. Książka „Mam tak samo jak ty” Doroty Masłowskiej jest zbiorem felietonów publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2020–2022. „Mam tak samo jak ty” Masłowskiej to mikroobrazy, zatrzymane sceny warszawskiego życia, dokumentujące współczesne społeczeństwo.