Nowość zdjęcie Mój mały zwierzaku

Mój mały zwierzaku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2022
Liczba stron: 400
Oprawa: twarda
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

Utrata, obsesja, samotność, poszukiwanie siebie…

Nowa powieść autora Niepokój przychodzi o zmierzchu, laureata Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Czytaj więcej

54,90 zł

więcej mniej

Dziwna nastolatka, naiwna jak dziecko i nad wiek dojrzała, opuszczona przez najbliższych w niekończącej się żałobie, szuka ucieczki w wyimaginowanych rozmowach z Freudem i Hitlerem, drobnych kradzieżach, fantazjach o lataniu, muzyce, w której zatapia się cała. Kiedy miejscowy weterynarz, troskliwy i szanowany, okazuje jej zainteresowanie, otwiera się przed nim.

Zafascynowany dziewczyną Kurt wabi ją, przyciąga, podsyca pragnienia, poddając się złudzeniu, że sam wreszcie zapomni o lękach i koszmarach, które dręczą go każdej nocy. Pośród obietnic, wyznań, sprzeczek, szeptów, wspólnych lektur i SMS-ów z cytatami z popularnych piosenek jego gesty stają się coraz mniej niewinne, sen miesza się z jawą, a za granicą tego, co zakazane, majaczy upiornie biel dwuosobowego materaca.

Mocna, odważna i wstrząsająca książka o tym, jak łatwo jest spłoszyć miłość.

„Dajcie mi Nabokova i Rijnevelda! Dzięki nim literatura robi to, do czego została stworzona: odważnie idzie tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł. Od czytelnika zależy, czy i gdzie da się ponieść transgresywnym opowieściom spod znaku Lolity”.

- Frank Hellemans, boeken.doorbraak.be

„Ta powieść jest jak tornado, zmiata nas i zostawia po sobie ślad emocjonalnego zniszczenia. Tak działa tylko naprawdę dobra literatura”.

- „Landshuter Zeitung”

„Koszmar opowiedziany wirtuozowsko pięknym językiem”.

- „Der Tagesspiegel”