Tagi
Począwszy od XIX wieku, sztuki stają się terenem próbowania nowych form duchowości (które, paradoksalnie, okazują się często nowoczesną mutacją przekonań towarzyszących człowiekowi od tysiącleci).
Polski muzykolog Ludwik Bronarski nie jest postacią zupełnie zapomnianą, choć dziś może zbyt rzadko przywoływaną w dyskursach naukowych. Jako autor jednej z fundamentalnych monografii chopinowskich – Harmoniki Chopina (Warszawa 1935) – wszedł do ścisłego grona twórców polskiej chopinologii i najważniejszych chopinologów swojej generacji w Europie.
Oddajemy do Państwa rąk książkę będącą owocem działalności Instytutu Mediów i Produkcji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Przynależność do organizacji studenckich, która daje młodym ludziom możliwość samodzielnych działań i rozwoju własnych zainteresowań, niejednokrotnie owocowała w łódzkiej Akademii Muzycznej ciekawymi przedsięwzięciami.
[…] Połączenie edukacji z muzyką daje szerokie możliwości wszystkim osobom, które biorą udział w tworzeniu tego najwspanialszego duetu, który rozwija nie tylko wiedzę i umiejętności człowieka, ale także wpływa na rozwój osobowości oraz pomaga odnaleźć się w relacji z ludźmi, przyrodą i światem, w którym żyje.
Wyjątkowa biografia jednego z najbardziej znanych polskich artystów. Ta książka pokazuje Wojciecha Młynarskiego, jakiego nie znacie!
Zapis sześciu rozmów, które Haruki Murakami przeprowadził ze słynnym dyrygentem Seijim Ozawą w ciągu siedmiu miesięcy od listopada 2010 do lipca 2011.