Nowość zdjęcie Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie

Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

ISBN/ISSN: 978-83-8220-822-1
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka
Dostępność: dostępna (wysyłka do 3 dni)

Monografia Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, telewizji, radiu i Internecie jest zbiorem tekstów uczestników konferencji, którzy omawiali tematy związane m.in. z manipulacją wizerunkiem, prozodycznością operatorów oraz przekazywaniem informacji na portalach społecznościowych.

Czytaj więcej

39,90 zł

więcej mniej

Publikacja ma na celu zwrócenie uwagi na pogłębiającą się utratę zaufania wobec mediów masowych ze względu na działania o charakterze manipulacyjnym, a także problem doszukiwania się sedna prawdy w świecie fake newsów.
*
Prezentowana pozycja wydawnicza ma oryginalny charakter. Jest przykładem nowatorskiego, interesującego ujęcia problemu, istotnie pogłębia naukową perspektywę oglądu zjawiska.
Z recenzji dr. hab. Arkadiusza Dudziaka, prof. UWM
Deklarowanym przez redaktorów i autorów celem publikacji jest ukazanie różnych odmian działalności medialnej z wykorzystywaniem technik perswazyjnych oraz manipulacyjnych […]. Cel ten został dobrze zrealizowany przez młodych badaczy w siedmiu artykułach, składających się na całość tomu, co odnotowuję z satysfakcją. W mojej opinii książka może zainteresować czytelników oraz zachęcić do podejmowania dalszych badań.
Z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Rotta