Kontakt improwizacja w Polsce

Wydawnictwo: Fundacja Artystyczna PERFORM

ISBN/ISSN: 978-83-951444-2-4
Miejsce wydania: Truskaw
Rok wydania: 2019
Format: 180 x 255
Liczba stron: 258
Oprawa: twarda

55,00 zł

Publikacja “Kontakt Improwizacja w Polsce” zawiera teksty artystów, praktyków i teoretyków na temat kontakt improwizacji w Polsce, techniki obecnej w polskim tańcu od 25 lat.

Książkę poprzedziła pierwsza konferencja performatywna dotycząca tej techniki, która odbyła się 6 i 7 lipca 2019 roku w Warszawie. Składały się na nią wykłady połączone z prezentacją archiwalnych materiałów, wykłady performatywne, pokazy praktyczne i panele dyskusyjne. Celem organizacji konferencji, jak również tejże publikacji było stworzenie przestrzeni dzielenia się wiedzą i praktyką oraz przedstawienie nowych perspektyw w badaniu polskiego tańca współczesnego poprzez skupienie się na roli, jaką odegrała technika kontakt improwizacji w twórczości i kształtowaniu się metod polskich tancerzy, choreografów i pedagogów.

Publikacja zawiera zdjęcia z archiwów artystów, wybór literatury przedmiotu oraz biogramy autorów.

Technika kontakt improwizacji jest najbardziej społeczną, inkluzywną i relacyjną spośród technik tańca. W publikacji redaktorki zdecydowały się oddać głos artystom, z których wielu na potrzeby tej publikacji po raz pierwszy napisało o swojej metodzie pracy. Każdy i każda z nich pokazało nieco inny aspekt swojej pracy z kontakt improwizacją, między innymi w treningu, choreografii, reżyserii ruchu, w kontekście sieci międzynarodowych festiwali. Publikacja tych materiałów źródłowych była głównym celem tego projektu. Poprzez uzupełnienie ich o teksty przekrojowe zarysowany został możliwie pełny obraz polskiej praktyki kontakt improwizacji, jej wpływu na polską scenę tańca i jej włączania się w międzynarodowy obieg.

Teksty do publikacji napisali: Anna Banach, Anu Czerwiński, Sebastian Flegiel, Gosia Gajdemska, Kasia Gilgenast, Jakub Wiktor Gontarski, Marta Grabowska, Hanna Jurczak, Dorota Kamecka, Paweł Konior, Angelika Mizińska, Wojciech Mochniej, Melissa Monteros, Sonia Niespialowska-Owczarek, Iwona Olszowska, Ksenia Opria, Jacek Owczarek, Maga Radlowska - Judd, Michal Ratajski, Aga Rybak, Paulina Swiecanska, Filip Wencki, Ewa Marzena Wolf

Klienci kupili również